Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Białej Podlaskiej
WORDEGZAMINYKURSYPRZETARGIPOJAZDYDO PODBRANIAANKIETYGALERIEBRDPRACOWNIA PSYCHOLOGICZNA
     

  Strona główna

Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego

Ul. Orzechowa 60

21-500 Biała Podlaska

NIP 537-19-63-913

Tel. 0833425820

KONTAKT 

 

WYCHOWANIE KOMUNIKACYJNE

   

     

            Każdego dnia na polskich drogach ginie od kilku do kilkunastu osób. Jak pokazują polskie statystyki, w 2008 roku doszło do niemal 50 tysięcy wypadków, w których ucierpiało ponad 62 tysięcy ludzi, w tym śmierć na miejscu poniosło 6 tysięcy osób. 

             Ta przerażająca statystyka zmusza do podjęcia natychmiastowych i radykalnych działań, mających na celu poprawę istniejącej sytuacji. Jednym z nich jest edukacja komunikacyjna dzieci i młodzieży, zwłaszcza dlatego, że na drogach giną dzieci, które są ofiarami bezmyślności dorosłych.

 

            Wychowanie komunikacyjne to jedno z priorytetowych działań Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Białej Podlaskiej. Celem tej edukacji jest nie tylko uczenie przepisów drogowych, ale przede wszystkim kształtowanie w młodych ludziach poczucia odpowiedzialności za życie własne i innych osób.

            Uczniowie otrzymują jasne i wyraźne rady, jak zachować się na drodze oraz jak postępować w sytuacjach zagrażających ich życiu.

            Odpowiednio przygotowani policjanci, podczas pogawędek w szkołach i przedszkolach przekazują podstawową wiedzę o przepisach oraz znakach drogowych.

            Zajęcia i spotkania prowadzone w ramach akcji „Bezpieczna droga do szkoły” cieszą się ogromną popularnością , zwłaszcza wśród najmłodszych uczniów szkół podstawowych.

         W ramach edukacji komunikacyjnej szkoły i przedszkola zorganizowały wiele konkursów plastycznych związanych z odpowiednim zachowaniem się na drodze, autorzy najlepszych oraz wyróżnionych prac otrzymali nagrody ufundowane przez organizatora.