Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Białej Podlaskiej
WORDEGZAMINYKURSYPRZETARGIPOJAZDYDO PODBRANIAANKIETYGALERIEBRDPRACOWNIA PSYCHOLOGICZNA
     

  Strona główna

Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego

Ul. Orzechowa 60

21-500 Biała Podlaska

NIP 537-19-63-913

Tel. 0833425820

KONTAKT 

 

"NARODOWY EKSPERYMENT BEZPIECZEŃSTWA - WEEKEND BEZ OFIAR"

       Informujemy, iż w ramach działań na rzecz poprawy bezpieczeństwa ruchu drogowego Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Białej Podlaskiej, Komenda Miejska Policji w Białej Podlaskiej, Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Białej Podlaskiej oraz Sekcja Motocyklowa „GROM” Automobilklubu Bialskopodlaskiego przyłącza się do ogólnopolskiej akcji pod nazwą „Narodowy Eksperyment Bezpieczeństwa – Weekend bez ofiar”. Kampania ma zwrócić uwagę opinii publicznej na kwestie bezpieczeństwa drogowego, ukazaniu wagi problemu, który na co dzień ulega spowszednieniu. Działania komunikacyjne podejmowane w ramach akcji mają na celu uświadomienie i edukowanie kierowców, pasażerów, pieszych i rowerzystów.

       W dniu 8 sierpnia 2010 r. w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego w Białej Podlaskiej przy ul. Orzechowej 60 przeprowadzono festyn związany z ww akcją podczas którego odbyły się m.in.


– pokaz ratownictwa drogowego oraz udzielania pierwszej pomocy osobom poszkodowanym w wypadku drogowym zorganizowany przez Komendę Miejską Państwowej Straży Pożarnej w Białej Podlaskiej,

– sprawdzenie zasobu posiadanej wiedzy z przepisów ruchu drogowego – anonimowe testy na prawo jazdy,

– jazdy samochodem osobowym po prostej i po łuku do przodu i do tyłu, zatrzymanie w wyznaczonym miejscu pod okiem egzaminatora oraz jazdy sprawnościowe z talerzem stewarta i na trolejach,

– omówienie przez Policjanta Ruchu Drogowego stanu bezpieczeństwa w ruchu drogowym powiatu bialskiego oraz podstawowych przyczyn najtragiczniejszych wypadków drogowych.


      Chętne osoby mogły skorzystać z bezpłatnych badań psychotechnicznych prowadzonych przez psychologa transportu, na:
- podzielność uwagi,
- ogólną szybkość reakcji (tzw. refleks),
- wyczucie oceny odległości,
- widzenie w mroku i wrażliwość na olśnienie

i uzyskać informacje dotyczące w/w funkcji i ich przełożenie na sytuację za kierownicą pojazdu.

 

      Podczas trwania akcji goście mogli również skorzystać z alkogogli – imitujących stan po spożyciu alkoholu, oraz obejrzeć pokaz motocykli z sekcji Motocyklowej Automobilklubu Bialskopodlaskiego „GROM”.

               

Zapraszamy do galerii!!!