Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego w Białej Podlaskiej
WORDEGZAMINYKURSYPRZETARGIPOJAZDYDO PODBRANIAANKIETYGALERIEBRDPRACOWNIA PSYCHOLOGICZNA
     

  Strona główna

Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego

Ul. Orzechowa 60

21-500 Biała Podlaska

NIP 537-19-63-913

Tel. 0833425820

KONTAKT 

 

INFORMACJA O TURNIEJACH BRD W 2015r. W POWIECIE PARCZEWSKIM

ZREALIZOWANYCH PRZY WSPARCIU WORD W BIAŁEJ PODLASKIEJ


         14 maja 2015r. w Gimnazjum w Dębowej Kłodzie parczewscy policjanci przeprowadzili Powiatowy Finał Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym. Wzięło w nim udział 12 szkół podstawowych oraz 4 szkół gimnazjalnych z terenu powiatu parczewskiego. Każdy z uczestników rozwiązywał test wiedzy o ruchu drogowym, następnie rywalizacja przeniosła się do miasteczka ruchu drogowego i na tor przeszkód. Zarówno uliczki miasteczka rowerowego jak i tor przeszkód należało pokonać na rowerze. Celem konkursu jest popularyzowanie wśród dzieci i młodzieży szkolnej znajomości przepisów o ruchu drogowym oraz kulturalnego i bezpiecznego zachowania na drodze. To już kolejne edycje tych zmagań, które za każdym razem dostarczają wielu pozytywnych emocji. Nad prawidłowością ich przebiegu czuwali parczewscy policjanci.

         Po podliczeniu punktacji najlepszą szkołą okazała się Szkoła Podstawowa w Jabłoniu. Natomiast najlepszą szkołą gimnazjalną Gimnazjum w Jabłoniu. Szkoły reprezentować będą powiat parczewski w eliminacjach wojewódzkich Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym.

         W indywidualnej kategorii szkół podstawowych ze Szkoły Podstawowej w Jabłoniu zwyciężyła Justyna Wołosowicz, natomiast w kategorii szkół gimnazjalnych współzawodników pokonał Brajan Chacewicz z Gimnazjum w Jabłoniu. Młodzież wykazała się bardzo dobrą znajomością przepisów w ruchu drogowym i doskonałą umiejętnością w jeździe rowerem.

         Co roku możemy liczyć na życzliwość sponsorów, dzięki nim i w tym roku uczestnicy konkursu BRD otrzymali bardzo atrakcyjne nagrody. W tym miejscu serdecznie im za to dziękujemy.

         Tekst: Rzecznik Komendy Powiatowej Policji z Parczewa - Anna Kopeć

     [BRD 2015]  [BRD 2015]  [BRD 2015]

     [BRD 2015]  [BRD 2015]  [BRD 2015]      


         Zapraszamy do galerii.